Tüp Bebek Şartları

Günümüzde birçok hastalık ve rahatsızlık gibi kısırlık da artış göstermeye devam ediyor. Aileler çocuk sahibi olmak ve bir anne, baba olmak istiyorlar.

Bunun için de tüp bebek yöntemini denemeye başlıyorlar. Ancak tüp bebek tedavi yöntemi oldukça pahalı bir yöntem. Aileler ise; SGK tarafından tüp bebek yönteminin karşılanıp karşılanmadığını merak ediyor. Kadın doğum uzmanları tüp bebek şartları için açıklama yaptılar. Eğer aşağıdaki şartları taşıyorsanız; SGK tüp bebek şartları için koşulları sağlamış oluyorsunuz.

SGK Tüp Bebek Şartları Nelerdir?

  • Daha önce eşinizle ortak çocuğunuzun olmaması gerekiyor. Yani; SGK desteğinden yararlanabilmek için ilk çocuğunuza yönelik bu tedaviden yararlanabilirsiniz. Tüp bebekten yararlanabilmek için ilk çocuk şartı dışında tüm tedavi yöntemlerini denemiş olmanız da gerektiği belirtiliyor. Doktorunuz tarafından tüm tedavi yöntemlerinin kullanıldığının ancak çocuk sahibi olamadığınızın belgeleri SGK’ya iletilmelidir.
  • Genel sağlık sigortanızın yapılmış olması en büyük şarttır.
  • Anne adayının yaşına bakan SGK, 35 yaşından büyük kadınların SGK tüp bebek masraflarını karşılamamaktadır. Ayrıca 23 yaşından küçük olan anne adaylarının tüp bebek masraflarını yine devlet karşılamıyor.
  • Doktorunuzun sizin için bir sağlık raporu hazırlaması gerekiyor. Tüp bebek ile hamile kalınması sonrasında bebeğe ya da anne adayına sağlık açısından olumsuz etki yapacak bir rahatsızlığın bulunmadığının anlaşılması gerekiyor.

Bu bilgilerle sağlık kuruluna girerek SGK onaylı tüp bebek tedavisi hizmeti alabilir ve umudunuzu yeniden canlandırabilirsiniz.

Bu Haber İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tüp Bebek Şartları için yorumda bulun

    Tüp Bebek Şartları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tüp Bebek Şartları için ilk yorumu yapabilirsin.