TOKİ Ankara Kura Sonuçları Açıklandı

TOKİ her sene, ülkemizin her ilinde değişik sosyal konut projelerine imza atıyor. Bu yüzden de ev sahibi olma hayali kuranlar TOKİ'ye başvurarak ev alma umudu yaşıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde TOKİ Ankara Sincan ilçesinde kura çekilişi yaptı. Ev almaya hak kazanan kişi listesi açıklandı. Açıklanan sonuçlar bazılarına umut olurken, bazılarına da hayal kırıklığı yaşattı.

TOKİ Ankara Sincan Evlerinin Özellikleri Nelerdir?

TOKİ tarafından Ankara’nın Sincan ilçesi ve Saraycık mevkiinde yapılan evler hem 2+1, hem de 3+1 özellikle satışa sunuluyor. Sosyal konut projesi kapsamında inşa edilecek olan 2+1 evlerin sayısı 690’ken, 3+1 evlerin sayısı 2300’dür. Ev almak isteyenler bütçesine göre hem 2+1, hem de 3+1 evler için başvurularını yapmışlardır. TOKİ Ankara evlerine başvurmak isteyenlerden emekliler, engelliler, şehit yakınları ve gaziler için ayrı kontenjanlar açılmıştı.

TOKİ Ankara Sincan Evlerinin Çekiliş Kurası Ne Zaman Yapıldı?

Bazı kişiler başvururken büyük umutlarla çekiliş gününü beklerken, bazıları hiç çıkmayacağını düşünüyordu. Bu yüzden eğer çekiliş gününü kaçırdıysanız üzülmenize gerek yok. Sincan evleri için 6 Mart günü yapılan çekiliş kurasının sonuçlarını kura günü katılım sağlamasanız da öğrenebiliyorsunuz. Çekilişler sabah saat 10.00’da spor salonunda gerçekleşmişti.

TOKİ Ankara Sincan Evleri Kura Sonucunu Nasıl Öğrenirim?

Eğer TOKİ’nin Saraycık’ta inşa edeceği evlere başvuru yaptıysanız ve kura günü çekilişte bulunamadıysanız hemen online olarak kura sonucunu öğrenebilirsiniz. E-Devlet sistemine girerek evin size çıkıp çıkmadığını öğrenmeniz mümkün.

Bu Haber İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TOKİ Ankara Kura Sonuçları Açıklandı için yorumda bulun

    TOKİ Ankara Kura Sonuçları Açıklandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TOKİ Ankara Kura Sonuçları Açıklandı için ilk yorumu yapabilirsin.