Sakatat Yerken Dikkatli Olun

Hayvanların beyin, ciğer gibi bölgelerine sakatat adı verilmektedir. Sakatat sayesinde vücudumuz birçok faydayı ve olumlu etkiyi beraberinde görüyor.

Ancak uzmanlar her ne kadar sağlıklı olsa da sakatat yerken insanların dikkat etmesi gerektiğini söylüyor. Uzman diyetisyenlerden sakatat yerken dikkatli olun çağrısı gelmesi üzerine biz de konuyu araştırarak sizler için haberimizde sunduk. Diyetisyenlerden sakatat yerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi aldık.

Sakatat Yerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sakatatı Nereden Aldığınıza Dikkat Edin

Mahallerimizde yıllardır bildiğimiz ve işine devam eden kasaplardan ve marketlerden sakatat almak daha doğru bir tercih olacaktır. Uzmanlara göre hayvanlarda oluşan hastalıkların dikkat edilmemesi durumunda sakatata geçmesi, oradan da insanlara bulaşması mümkündür. Bu yüzden sakatatı almak için bilindik yerleri tercih edin.

Keseli Sakatat Ürünlerinden Uzak Durun

Sakatatı aldıktan sonra üzerinde gözlerinizle bir inceleme yapmanız gerekmektedir. Eğer üzerinde küçük küçük kesecikler varsa; bu sakatat ürününü tüketmeden aldığınız yere geri götürün. Bu kesecikler, diyetisyenlere hastalık belirtisidir. Bu keseciklere bıçakla dokunduğunuz zaman kesecik içerisindeki hastalıklar tüm sakatata yayılacaktır. Böylece sakatattan hastalık kapma riskiniz artacaktır.

Sakatatı Çok Fazla Tüketmeyin

Sağlıklı ve hastalıklı olmayan sakatat olduğuna emin olsanız bile çok sık sakatat tüketmek vücudunuzun sağlığı açısından olumsuz etki yaratacaktır. Sakatatın içerisinde doymuş yağ asitleri bulunmaktadır. Bu asitler ise; tansiyon ve kolestrol gibi hastalıkların habercisi anlamına gelmektedir.

Bu Haber İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sakatat Yerken Dikkatli Olun için yorumda bulun

    Sakatat Yerken Dikkatli Olun için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sakatat Yerken Dikkatli Olun için ilk yorumu yapabilirsin.