Ordu’da Korona Karantinası

Korona Virüsü nedeniyle umreden dönen vatandaşlar karantinaya alındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın umreden gelen bir vatandaşın Koronavirüs taramasında pozitif çıkmasının ardından havalimanlarında tedbirler arttırıldı.

Bakan Koca, “Umreden dönen tüm yolcular, Ankara ve Konya’daki öğrenci yurtlarında karantina mantığıyla ayrı odalara yerleştirilmektedir. Şüpheli bulunanlar gelir gelmez hastaneye kaldırılıp, testleri yapılmaktadır. Tedbirlerde hep birlikte tavizsiz olalım” uyarısında bulundu. Bu uyarı kapsamında Ordu-Giresun Havalimanı’nda da umreden dönenler Koronavirüs taramasından geçirildi.

Koronavirüs Taramasından Geçtiler

Ordu Sağlık İl Müdürlüğü görevlileri tarafından Umre ziyaretinden dönen 153 kişi, Ordu-Giresun Havaalanında Korona virüs taramasından geçirildi. Taramanın yanı sıra vatandaşlara broşür dağıtılarak, hastalık hakkında bilgilendirme de bulunuldu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. M. Hilmi Güler’de, umreden dönenlere 14 gün kuralına uyun çağrısında bulundu. Başkan Güler, “Tüm dünyada ve ülkede yaşanan Korona virüs salgını nedeni ile 14 Gün Kuralına uymanızı ısrarla istiyoruz. Lütfen ziyaretçi kabul etmeyelim ve kuralları uygulayalım. Tedbirleri ne kadar sıkı tutarsak, tehdit o kadar zayıflar” açıklamasında bulundu.

Bu Haber İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ordu’da Korona Karantinası için yorumda bulun

    Ordu’da Korona Karantinası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ordu’da Korona Karantinası için ilk yorumu yapabilirsin.