Opec Ek Üretim Kesintisine Gidiyor

Korana Virüs'ün tüm dünyaya yayılması sadece insan sağlığını değil, aynı zamanda ekonomiyi de olumsuz yönde etkilemeye başladı.

Birçok firma ve şirket Korana Virüs sebebiyle kesintilere gitmeye ve hatta şubelerini kapatmaya başladı. Bunlar arasında Opec de yer alıyor. Korana Virüs sebebiyle Opec ek üretim kesintisi yapacak gibi duruyor. Detayları haberimizden öğrenebilirsiniz…

Ekonomist Samuel Burman’dan Kesinti Açıklaması

OPEC ve diğer petrol üretici ülkeler tarafından oluşan petrol üretim birliği noktasında yapılan toplantı hakkında ekonomist Samuel Burman çarpıcı açıklamalarda bulundu. Burman’a göre; şuana kadar üretilen ham petrol varil sayısının azalması söz konusu olacak. Hem de bu azalma az değil, tam 1 milyon varil kadar olacak. Yani; petrol üretimi için önemli işler yapan OPEC’te korana virüs sebebiyle ekonomik olarak daralmaya gidecek.

Suudi Arabistan İlk Hamleyi Yapmıştı

Burman Suudi Arabistan’ın petrol üretimi konusunda azalmaya kendisinin bizzat isteyerek gittiğini belirtti. Tüm dünyada yayılan Korana Virüs sebebiyle insanlar çoğunlukla evlerinde kalmayı tercih ediyorlar. Bu yüzden de ekonomi gittikçe kötüleşiyor. Durum böyle olunca da petrol üretimi varil varil azaltılmaya gidiliyor. Suudi Arabistan ilk olarak 400 bin varil petrol kesintisini yapmıştı ve OPEC ülkelerinden de aynı girişim bekleniyor.

Küresel Büyüme Azalacak, Petrol Fiyatları Etkilenecek

Petrol üretimine ek kesintilerin gelmeye devam edeceğini söyleyen Burman, küresel büyüme beklentilerinin aşağıya çekildiğinin haberini verdi. Ayrıca arz oranlarından dolayı petrol fiyatlarının değişeceğini ekleyerek açıklamasını tamamladı.

Bu Haber İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Opec Ek Üretim Kesintisine Gidiyor için yorumda bulun

    Opec Ek Üretim Kesintisine Gidiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Opec Ek Üretim Kesintisine Gidiyor için ilk yorumu yapabilirsin.