Bu bir yönetim krizi değilse, nedir? Davutoğlu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağını kaldıracağını açıklamasının ardından karara tepki gösteren Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu 'Akşam İçişleri Bakanı sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Şimdi de Cumhurbaşkanı yasağı kaldırdı. Bu bir yönetim krizi değilse, nedir?’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 15 ilde hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağını kaldıracağını açıklamasının ardından karara tepki gösteren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu “Bu bir yönetim krizi değilse, nedir? Nerden baksan tutarsızlık!” diye sordu.

Twitter’dan konuya ilişkin paylaşım yapan Davutoğlu şunları kaydetti:

“Dün Sağlık Bakanı sokağa çıkma yasağı yok dedi. Akşam İçişleri Bakanı sokağa çıkma yasağı ilan etti. Şimdi de Cumhurbaşkanı yasağı kaldırdı.

Bu bir yönetim krizi değilse, nedir? Ülkemizdeki her tür kriz temelde bir yönetim krizinin eseridir. Nerden baksan tutarsızlık!”

Ne Olmuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 ili kapsayan hafta sonu sokağa çıkma yasağını iptal etme kararı aldığını duyurmuştu. 

Twitter hesabından paylaşım yapan Erdoğan şunları kaydetmişti: “Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs’ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı. 

Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık. Sağlık Bakanlığı’mızın önerisi ve İçişleri Bakanlığı’mızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.

Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.”

Kaynak: Kararcom

Bu Haber İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu bir yönetim krizi değilse, nedir? Davutoğlu… için yorumda bulun

    Bu bir yönetim krizi değilse, nedir? Davutoğlu… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bu bir yönetim krizi değilse, nedir? Davutoğlu… için ilk yorumu yapabilirsin.